زیبایی, لیزر موهای زائد, مقالات

6 عوارض لیزر موهای زائد

6 عوارض لیزر موهای زائد

6 عوارض لیزر موهای زائد عنوان مطلبی است که در این بخش بطور مفصل به آن خواهیم پرداخت چرا که بسیاری از افراد خواهان استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد خود هستند اما نسبت به عوارض احتمالی آن، نگرانی هایی دارند. پس تا انتها همراه ما باشید.

برای لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر جنتل مکس پرو
و استفاده از سایر خدمات زیبایی مرکز بیوتی طب با شماره های زیر تماس بگیرید .
و یا نوبت خود را از طریق لینک زیر رزرو نمایید.

02122689057
02122684502
۰۹۰۱۴۴۴۴۶۳۶

با پیشرفت علم و تکنولوژی در ساخت تجهیزات پزشکی، دستگاه‌های لیزری طراحی و تولید شدند که با تاثیر مستقیم بر روی پیاز مو، باعث از بین رفتن طولانی مدت آن می‌شوند. در حقیقت، لیزر موهای زائد، روش جدیدی برای از بین بردن تقریبا دائمی موهای زائد بدن و صورت خانم‌ها و آقایان است.

این روش نیز مانند سایر روش های درمانی دارای یک سری مزیت ها و همچنین یک سری معایب و ایرادات می باشد. معمولا اولین سوالی که مراجعه کنندگان از پزشک متخصص درباره لیزر موهای زائد می پرسند، این است که آیا این روش عوارض جانبی دارد یا خیر؟

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مزیت های لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد بدن | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد آقایان | لیزر موهای زائد خانم ها | کلینیک لیزر و زیبایی | پزشک متخصص لیزر

جالب است بدانید که یکی از دلایل مهمی که برخی افراد از انجام لیزر برای رفع موهای زائد خود خودداری می‌کنند، ترس از عوارض آن است. این ترس اغلب به دلیل کمبود اطلاعات کافی درباره روش درمان با لیزر ایجاد می‌شود.

یکی مهمترین دلایل این ترس، ایده غلط افراد از عمق نفوذ لیزر در لایه‌های پوست است. در حقیقت، در زمان لیزر موهای زائد، عمق نفوذ لیزر در پوست تنها نیم تا یک سانتی‌متر است و این میزان در حدی است که لیزر تنها به ریشه مو برسد و در بافت پوست فراتر نرود.

عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد بدن | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد آقایان | لیزر موهای زائد خانم ها | کلینیک لیزر و زیبایی | پزشک متخصص لیزر

6 عوارض لیزر موهای زائد

در همین ابتدا باید بگوییم که اگر لیزر موهای زائد شما با دستگاه‌های مدرن و استاندارد و توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود، هیچ گونه عوارض خاصی برایتان به وجود نخواهد آمد. اشعه لیزر هرگز به عمق عضلات بدن نفوذ نمی‌کند و تنها لایه سطحی پوست و فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد.

این نکته را بخاطر داشته باشید که ممکن است برای برخی افراد بدلیل داشتن پوست های حساس پس از انجام لیزر، عوارضی مانند سوزش، خارش، درد، سوختگی، زخم و قرمزی سطحی ایجاد شود که آن هم با گذشت زمان از بین می روند.

برخی از عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

1. قرمزی و تحریک پوست: این عارضه بیشتر در نواحی از بدن که دارای پوستی حساس‌تر و نازک‌تر هستند، رخ میدهد. در حقیقت این قرمزی، سوزش و تورم ایجاد شده پس از لیزر، دقیقا مشابه زمانی است که موهای زائدتان را با اپیلاسیون از بین می‌برید.

برای بر طرف شدن این عوارض، از کمپرس یخ استفاده کنید تا بهبود پوست تان سریعتر انجام شود.

2. تغییر رنگدانه‌های پوست: افرادی که دارای پوست بسیار روشنی هستند، ممکن است پس از لیزر موهای زائد خود، متوجه لکه‌های تیره رنگی بر روی پوست شوند. در مقابل نیز افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌ هستند، ممکن است متوجه لکه‌های روشن‌تر بشوند. این تغییرات موقتی بوده و پس از مدتی از بین می روند.

3. پوسته پوسته شدن: این عارضه زمانی رخ می دهد که پوست فرد خشک بوده و سر دستگاه لیزر که با پوست در تماس مستقیم است، به اندازه کافی سرد نباشد. در این شرایط دستگاه نمی‌تواند از سوختگی‌های سطحی جلوگیری کند و پوست  دچار پوسته پوسته شدن می‌شود. استفاده از کرم‌های مرطوب کننده تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری می کند.

4. رویش مو در اطراف نواحی لیزر شده: این عارضه جز موارد بسیار نادر استکه برای جلوگیری از آن از لیزر موهای زائد کرکی باید خودداری کرده و پیش از انجام لیزر از شرایط هورمونی بدنتان مطمئن شوید.

5. تاول: پزشک متخصص لیزر به بیماران یاد آور می‌شود که تا چند ساعت پس از انجام لیزر در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند، زیرا ممکن است با تاول‌های زیادی بر روی پوستشان مواجه شوند. البته اگر پزشک تجربه و مهارت لازم را نداشته باشد نیز در هنگام کار با دستگاه لیزر، این عارضه به وجود می آید.

6. زگیل تناسلی یا بیماری‌های پوستی: در واقع بروز این عارضه به لیزر موهای زائد مربوط نیست و تنها به تمیز بودن محیط و تجهیزات بستگی دارد. برخی از دستگاه‌های لیزر سری قابل تعویض دارند که در این صورت پزشک باید سری را عوض کرده و با یک سری نو و کاملا تمیز به رفع موهای زائد بپردازد. اما برخی از دستگاه‌ها سری قابل تعویض ندارند که در این صورت پزشک باید سری دستگاه را به طور کامل ضد عفونی کند تا از بروز انواع مشکلات پوستی بخصوص در ناحیه تناسلی جلوگیری شود.

عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد بدن | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد آقایان | لیزر موهای زائد خانم ها | کلینیک لیزر و زیبایی | پزشک متخصص لیزر

پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد بدن

همانطور که دیدید، لیزر موهای زائد عارضه جدی و خاصی ندارد. به راحتی و با رعایت یک سری نکات ساده، تا حد زیادی میتوان از بروز مشکلات سطحی و خفیف جلوگیری کرد. بدین منظور باید توصیه ها و مراقبت های بعد از لیزر که توسط پزشک مطرح می شود را جدی بگیرید.

  1. در ابتدا یک کلینیک زیبایی معتبر با محیطی بهداشتی و پزشکی متخصص و متبحر انتخاب کنید.
  2. اگر دارای پوستی خشکی هستید، حتما قبل از لیزر موهای زائد از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.
  3. تا 3 ساعت پس از لیزر، به هیچ وجه در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  4. قبل از لیزر حتما حمام کرده و پس از آن بهتر است تا دو ساعت از برخورد آب با پوست جلوگیری کنید.
  5. در صورت مصرف دارویی خاص، حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.
  6. از نو و یا کاملا استرلیزه بودن سری دستگاه لیزر، حتما اطمینان حاصل فرمایید.
  7. از لیزر کردن موهای کرکی و نازک جدا خودداری کنید، زیرا در بیشتر مواقع این کار باعث بیش‌تر و ضخیم‌تر و تیره شدن موهای زائد خواهد شد.
  8. حداقل 20 روز قبل از مراجعه به کلینیک لیزر و زیبایی از مواردی چون وکس، بند، اپیلاسیون و … برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنید.
  9. درباره افزایش رشد مو در نواحی لیزر شده، این عارضه ممکن است به دلیل مشکلات هورمونی مانند بیماری‌های تخمدان و تیروئید بروز کند. بنابراین اگر روی بازو، چانه، سینه و گردن‌تان موهای ضخیم و تیره وجود دارد، حتما پیش از اولین جلسه لیزر به دکتر متخصص مراجعه کنید.

10. برای اثربخشی و نتیجه بهتر حتما تا سه ماه قبل از لیزر از آفتاب گرفتن و سولار خودداری کنید.

برای لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر جنتل مکس پرو
و استفاده از سایر خدمات زیبایی مرکز بیوتی طب با شماره های زیر تماس بگیرید .
و یا نوبت خود را از طریق لینک زیر رزرو نمایید.

02122689057
02122684502
۰۹۰۱۴۴۴۴۶۳۶