زیبایی, لیزر موهای زائد, مقالات

5 سوال متداول لیزر موهای زائد

5 سوال متداول لیزر موهای زائد

در این بخش قصد داریم تا 5 سوال متداول لیزر موهای زائد که جزء پر تکرارترین و مهمترین پرسش های مراجعه کنندگان به کلینیک لیزر و زیبایی هستند را مورد بررسی قرار دهیم. 

برای لیزر موهای زائد بدن با دستگاه لیزر جنتل مکس پرو
و استفاده از سایر خدمات زیبایی مرکز بیوتی طب با شماره های زیر تماس بگیرید .
و یا نوبت خود را از طریق لینک زیر رزرو نمایید.

02122689057
02122684502
۰۹۰۱۴۴۴۴۶۳۶

5 سوال متداول لیزر موهای زائد

 1. چرا باید بین جلسات لیزر موهای زائد توقف کنیم؟

برای دستیابی به نتایج مطلوب در رفع موهای زائد با لیزر، باید چند جلسه با فواصل زمانی مناسب انجام شود. فاصله بین جلسات لیزر در نتیجه نهایی اهمیت بسیار دارد و باید طبق چرخه رشد مو پیش برود.

 • یکی از مهمترین دلایل اینکه باید بین جلسات لیزر استراحت کرد، این است که پوست باید فرصت بازسازی داشته باشد. اشعه ماوراء بنفش برای پوست بسیار تهاجمی است و اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد، می‌تواند به پوست آسیب برساند.
 • دلیل دیگر بازسازی فولیکول مو است. برخی از فولیکول‌ها نسبت به سایر فولیکول‌ها در برابر لیزر مقاوم‌تر هستند. بنابراین، ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز باشد تا به طور دائم از بین بروند. زمانی که یک فولیکول مو کاملاً از بین نرفته باشد، بازسازی شده و می‌تواند دوباره باعث رشد موهای جدید شود.

به همین دلیل، هدف قرار دادن مکرر فولیکول‌های مقاوم، به آن‌ها زمان کافی برای بازسازی نمی‌دهد.

 • دلیل سوم این است که چرخه رشد مو هر بیمار، هر ناحیه از بدن و همچنین هر موی بدن متفاوت است. یک تار مو می‌تواند تا ۶ سال در مرحله رشد باشد و برای هر مو، باید در چرخه رشد خود، لیزر انجام شود. به همین دلیل، غیر ممکن است که بفهمیم مو در کدام مرحله از چرخه رشد خود قرار دارد.
عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد بدن | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد بیکینی | کلینیک لیزر و زیبایی | پزشک متخصص لیزر

2. آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است بر روی لینک عوارض موهای زائد کلیک کنید.

بطور خلاصه اگر بخواهیم عوارض جانبی لیزر موهای زائد را نام ببریم، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی و التهاب پوست در صورتی که تنظیمات دستگاه لیزر به درستی انجام نشود. در چنین مواقعی، می‌توانید از کرم‌های ضد التهاب مانند کرم زینک اکساید و ژل آلوئه ورا استفاده کنید. 
 • لکه‌های پوستی که گاها ممکن است بر روی پوست ظاهر شوند، اما بعد از چند روز این لکه‌ها باید از بین بروند.
 • آسیب به چشم‌ها که حتما در زمان انجام لیزر از عینک محافظ استفاده کنید تا از آسیب‌های احتمالی ناشی از اشعه لیزر جلوگیری کنید.
 • احساس درد یا بی حسی بر روی پوست که در زمان انجام لیزر پیش می آید و برای از بین بردن آن می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا به کاهش درد کمک کند. همچنین در برخی موارد، ممکن است بعد از لیزر، برخی از نواحی پوست بی حس شوند، که این حس بعد از چند ساعت به تدریج از بین خواهد رفت.

عوارضی که در بالا اشاره کردیم جزء موارد شایع هستند، تغدادی عوارض نادر شامل زخم، سوختگی، تاول و تغییرات دائمی رنگ پوست در نواحی تحت لیزر نیز وجود دارد که در تعداد بسیار کمی از افراد به وجود می آید.

 

عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد بدن | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد بیکینی | کلینیک لیزر و زیبایی | پزشک متخصص لیزر

3. آیا لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی باعث نازایی میشود؟

یکی از بخش هایی که خانم‌ها و آقایان برای از بین بردن موهای زائد آن از لیزر استفاده می‌کنند، ناحیه بیکینی یا اطراف ناحیه تناسلی است. برخی از افراد نگران هستند که لیزر موهای زائد این ناحیه ممکن است باعث برخی مشکلات باروری شود.

در پاسخ به این نگرانی باید بگوییم که لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی هیچ خطری ندارد و هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی‌کند.

لیزر موهای زائد در این ناحیه باعث تمیزی، زیبایی و روشن تر شدن پوست می‌شود. همچنین از تعریق بدن در این ناحیه جلوگیری می‌کند، که این امر باعث کاهش رشد باکتری و قارچ‌ها در این ناحیه می‌شود. از آنجا که موهای زائد ناحیه تناسلی ضخیم و سیاه هستند، افراد می‌توانند با استفاده از لیزر در این ناحیه، به قطع رشد موها در این ناحیه دست یابند.

پس در پاسخ به این سوال که آیا لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی باعث نازایی می‌شود؟ باید بگوییم که به هیچ عنوان این اتفاق نمی افتد.

با تحقیقات انجام شده بر روی عوارض جانبی لیزر درمانی، مشاهده شده است که در روش حذف موهای زائد با استفاده از لیزر، تنها یک رنگدانه در یک فولیکول مو مورد هدف قرار می‌گیرد و بر روی آن رنگدانه کار انجام می‌شود.

این روش هیچ تأثیری بر باروری خانم ها و آقایان ندارد. میزان نفوذ اشعه لیزر به پوست کمتر از یک میلی‌متر است، بنابراین تخمدان‌ها به هیچ عنوان تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.

آیا لیزر کردن موهای زائد در ناحیه تناسلی برای همیشه آن‌ها را از بین می‌برد؟

لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی می‌تواند باعث کاهش چشمگیر رشد موها در این ناحیه و در بعضی موارد ممکن است باعث از بین رفتن کامل موهای زائد  شود. 

با لیزر موهای زائد  ناحیه تناسلی به طور کامل و برای همیشه موهای زائد از بین نمی‌روند. برای دستیابی به نتایج بهتر، باید درمان با لیزر را به صورت دوره‌ ای تکرار کنید. بدین ترتیب از رشد موهای جدید در آن یز ناحیه جلوگیری می کنید.

برای لیزر موهای زائد صورت با دستگاه لیزر جنتل مکس پرو
و استفاده از سایر خدمات زیبایی مرکز بیوتی طب با شماره های زیر تماس بگیرید .
و یا نوبت خود را از طریق لینک زیر رزرو نمایید.

02122689057
02122684502
۰۹۰۱۴۴۴۴۶۳۶

4. انجام لیزر برای چه کسانی ممنوع است؟

 • خانم های باردار به هیچ عنوان نباید در دوران بارداری برای از بین بردن موهای زائد خود از لیزر استفاده کنند. دلیل این موضوع آن است که هنوز در مورد بی خطر بودن و یا بی عوارض بودن لیزر درمانی برای جنین، هیچ مطالعه‌ای به صورت مستقیم انجام نشده است و اطلاعات دقیق و اثبات شده‌ای در دسترس نمی‌باشد. بنابراین،  هنوز به اثبات نرسیده است.

نکته دیگری که درباره ارتباط بین بارداری و لیزر موهای زائد وجود دارد آن است که اگر خانمی پیش از بارداری تمام جلسات لیزر را پشت سر گذاشته باشد، امکان دارد که پس از بارداری به دلیل اختلالات هورمونی، درصدی از موهای رفع شده بازگردند.

 • خانم های شیرده نیز که قصد دارند لیزر درمانی انجام دهند، پیشنهاد می‌شود که این کار را حداقل 6 ماه پس از زایمان به تاخیر بیندازند تا از متعادل شدن هورمون‌های بدنشان اطمینان حاصل کنند.
 • افراد زیر 17 سال و مبتلایان به بیماری‌های هورمونی به خصوص افرادی که مبتلا به لوپوس هستند و سابقه کلوئید دارند نیز باید از انجام لیزر موهای زائد خود،  خودداری کنند.

 

 

عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد بدن | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد بیکینی | کلینیک لیزر و زیبایی | پزشک متخصص لیزر

5. آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

یکی از دغدغه‌های رایج افراد برای لیزر موهای زائد این است که آیا این روش سرطان زا است؟

باید بگوییم که به هیچ عنوان لیزر موهای زائد موجب سرطان نمی‌شود.

لیزر موهای زائد یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد است که حتی توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود. آخرین تحقیقات علمی در این زمینه نشان می‌دهد که لیزر به هیچ عنوان باعث سرطان نمی‌شود.

بنابراین با اطمینان خاطر به پزشک متخصص لیزر مراجعه کرده و سوالات خود را از او بپرسید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر نیز میتوانید بر روی لینک مزیت های لیزر موهای زائد کلیک کنید.