زیبایی, لیزر موهای زائد, مقالات

15 باید و نباید مهم لیزر موهای زائد

15 باید و نباید مهم لیزر موهای زائد

15 باید و نباید مهم لیزر موهای زائد موارد و نکات بسیار مهمی هستند که قبل و بعد از انجام لیزر، هر فردی که میخواهد از جوانسازی پوست با لیزر استفاده کند، باید آنها را دانسته و رعایت کند تا بدون کمترین عارضه ای، بهترین نتیجه را بگیرد.

همانگونه که میدانید تا همین چند سال قبل برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن از تیغ، ژیلت، وکس و روش هایی از این قبیل استفاده میشد که این روش ها باعث صرف مدت زمان زیادی در حمام و یا هزینه هایی بسیار زیاد بود. با پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد جایگزین رو های پیشین شد.

15 باید و نباید مهم لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های بازسازی و جوانسازی پوست برای از بین بردن موهای زائد بدن میباشد که روشی دائمی و کم‌خطر است.

برای آشنایی بیشتر با انواع روش های جوان سازی پوست میتوانید بر روی لینک آن کلیک کنید. 

لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد بدن | پزشک متخصص لیزر | پزشک متخصص پوست

بایدهای قبل از لیزر موهای زائد 

 1.  اولین و مهمترین نکته ای که باید آن را رعایت کنید، مراجعه به مرکز معتبر و پزشک متخصص لیزر میباشد.
 2. از لیزر درمانی انتظارات معقولی داشته باشید. درست است که لیزر روشی موثر برای حذف موهای زائد انواع پوست ها می باشد، اما نتایج آن در هر فرد متفاوت است.
 3. برای گرفتن بهترین نتیجه، نیاز دارید که هر شش تا دوازده ماه یکبار، لیزر موهای زائد بدن خود را تکرار کنید.
 4. در جلسه مشاوره قبل از لیزر، میتوانید هر سوالی که دارید شامل عوارض، مراقبت ها، توصیه ها و نحوه انجام لیزر و …. از متخصص سوال کنید تا با آگاهی و اطلاعات کامل درمان خود را آغاز کنید.
 5. روز قبل از انجام لیزر، تمام قسمت هایی که قرار است تحت درمان قرار بگیرند را از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی پاک کرده و موهای آن را با تیغ یا ژیلت شیو کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

نبایدهای قبل از لیزر موهای زائد 

 1. دو هفته قبل از لیزر، از آفتاب دوری کنید، و اگر نیاز داشتید که در محیط‌ های باز قرار بگیرید از کرم های ضد آفتاب با اس‌ پی‌ اف بالای 50 استفاده کنید.
 2. از 6 هفته قبل از انجام لیزر، از وکس و اپیلاسیون استفاده نکنید زیرا برای لیزر موهای زائد، وجود ریشه و رنگدانه های پوست ضروری می باشد.
 3. از چند هفته قبل از لیزر موهای زائد صورت، از محصولات یا روش های برنزه کننده استفاده نکنید. استعمال لوسیون‌ های سنگین و کرم‌ های شیمیایی قوی نیز به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیزر موهای زائد صورت بر روی لینک آن کلیک کنید.

لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد بدن | پزشک متخصص لیزر | پزشک متخصص پوست

بایدهای بعد از لیزر موهای زائد

 1. پوست نواحی تحت درمان بعد از لیزر، بسیار  حساس و آسیب‌ پذیر می باشد، یک لایه نازک از پماد آلوئه‌ ورا را چند بار در روز بر روی این نواحی قرار دهید تا به خوبی آبرسانی شود.
 2. اگر هرگونه نشانه ای از حساسیت، خارش و یا التهاب مشاهده کردید می‌ توانید از کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید.
 3. حداقل دو تا سه جلسه طول می‌ کشد تا اولین نتایج لیزر بر روی موهای شما رویت شود. جلسات خود را در مدت زمان تعیین‌ شده به انجام برسانید، و درمان را نیمه رها نکنید.

نبایدهای بعد از لیزر موهای زائد

 1. پوست شما دو تا سه هفته بعد از لیزر، فرآیند درمان را پشت سر می‌ گذارد. از دست زدن، مالیدن، خاراندن و فشار دادن ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 2. حداقل تا 3 روز بعد از هر جلسه درمان، از استعمال دئودورانت در محل تحت درمان بپرهیزید.
 3. تا دو روز بعد از لیزر، از انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش پرهیز کنید، البته پیاده روی سبک در این دوران توسط برخی متخصصان پیشنهاد می شود.
 4. از آسپرین و مسکن استفاده نکنید. اگر احساس درد، سوزش یا التهاب دارید، می‌ توانید از خنک کردن محل موردنظر استفاده کنید.

لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد صورت | لیزر موهای زائد بدن | پزشک متخصص لیزر | پزشک متخصص پوست

امروزه از بین بردن موهای زائد صورت و بدن اغلب به ویژه برای بانوان بسیار مهم است، زیرا مستقیما با زیبایی و جذابیت بیشتر آنها در ارتباط است.
بهمین خاطر استقبال از لیزر موهای زائد و مراجعه به کلینیک های زیبایی و پزشک متخصص پوست در حال حاضر یکی از بهترین و بی خطر ترین و پر طرفدارترین روش های از بین بردن موهای اضافه می باشد.

برای رزرو نوبت در مرکز زیبایی بیوتی طب می‌توانید از طریق رزرو آنلاین یا اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.